Dyrektor Teatru Maciej Englert do Widzów

Szanowni Państwo!  Drodzy Widzowie!

Ogłoszone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otwarcie teatrów 6 czerwca nie zmienia przepisów sanitarnych ogłoszonych przez Ministra Zdrowia. W znanych zapewne Państwu warunkach, związanych z architekturą teatru i zaplecza sceny naszego teatru, na razie nie ma możliwości zapewnienia pełnego bezpieczeństwa, zarówno naszym Widzom, jak aktorom i pracownikom teatru. Robimy wszystko, co możliwe, aby nie tracić kontaktu z naszą Widownią, przygotowując spektakle online, do których szukamy  nowych form i technologii.

Nie mamy zamiaru się poddać, mimo że widok pustej sceny i widowni w sezonie  jubileuszu 70-lecia teatru, przygnębia i łamie serce. Ten sezon kończy się w połowie czerwca, mamy nadzieję, że z początkiem  przyszłego sezonu będziemy mogli spotkać się w normalnych warunkach, a rytm życia teatru znowu powróci, nie tylko
do prób, ale i przedstawień.

Pragnę poinformować, że w dalszym ciągu bilety na odwołane przedstawienia w marcu, kwietniu i maju, będzie można do końca roku wymieniać na  przedstawienia grane w nowym sezonie. Również zwrotów można dokonywać do końca roku.

Maciej Englert

Stat 4 u