Rozpoczęcie prób.

Rozpoczęliśmy dzisiaj próby do kolejnej premiery. Tym razem przygotowujemy spektakl na Scenę w Baraku. Nowy tytuł w repertuarze Teatru Współczesnego to "Trzecia pierś" Ireneusza Iredyńskiego.

13, 16 i 17 października spektakl "Psie serce" jest odwołany.

Z przykrością informujemy Państwa, że zmuszeni jesteśmy odwołać z przyczyn techniczno - organizacyjnych spektakl "Psie serce" w dniach 13, 16 i 17 października. Bilety można oddać lub wymienić w kasie teatru do 17 listopada. Widzom, którzy zdecydują się wymienić bilety na inny termin, czy tytuł proponujemy bilety ulgowe. 17 października zamiast spektaklu "Psie serce" gramy "Lepiej już było...". Serdecznie Państwa przepraszamy za powstałe utrudnienia.

Jubileusz Macieja Englerta.

Nasz Dyrektor MACIEJ ENGLERT obchodzi w tym sezonie pięćdziesięciolecie pracy twórczej! Zadebiutował na scenie Współczesnego 14 lipca 1968 roku rolą Chłopca z deszczu w „Dwóch teatrach” w reżyserii Erwina Axera. Z czasem porzucił aktorstwo dla reżyserii. Sukcesy na tym polu skłoniły Axera do namaszczenia go swoim następcą. I tak od 1981 roku sprawuje z powodzeniem dyrekcję Teatru Współczesnego. Ma na swoim koncie takie hity jak  „Największa świętość”, „Mistrz i Małgorzata”, „Martwe dusze”, „Wniebowstąpienie”, „Psie serce” i szereg laurów: nagrodę im. Konrada Swinarskiego, nagrodę I stopnia Ministra Kultury i Sztuki, Feliksa Warszawskiego (x2). Gratulujemy, Panie Dyrektorze! Życzymy dalszych sukcesów i dużo zdrowia!
Stat 4 u