Dzień Teatru Publicznego 2020

Tegoroczny obchody Dnia Teatru Publicznego tak jak i działalność teatrów w całym kraju, zostały przeniesione do sieci.

"Z powodu zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2 i zawieszenia działalności teatrów w ich siedzibach, obchody Dnia Teatru Publicznego wyglądają w tym roku inaczej niż w latach ubiegłych. Nie ma akcji "Bilet do teatru za grosze", nie ma kolejek przed budynkami i kasami teatrów, nie ma też spektakli na żywo. Ale w ramach święta wszystkich publicznych scen w kraju, przez cały tydzień - aż do 23 maja - odbędzie ponad 200 wydarzeń (część teatrów zaplanowało tygodniowe programy aktywności), które mają umacniać więź z widzami oraz przypominać, że teatry są, nadal działają i czekają na publiczność.

To właśnie hasło #czekamy towarzyszy zaplanowanym w tym roku działaniom. Wśród nich będzie można znaleźć nie tylko zapisy wideo - nierzadko premierowe - spektakli czy koncertów, ale także "wejść" na próbę spektaklu, posłuchać bajek czytanych przez aktorów, rozmów i debat o sytuacji teatrów, albo dostać się "za kulisy" teatru podczas wirtualnych oprowadzań po miejscach na co dzień niedostępnych dla publiczności."
Organizator: Instytut Teatralny

Informacje na temat wydarzeń można znaleźć  strony internetowe i kanały w mediach społecznościowych wybranych, ulubionych teatrów, na stronie www.e-teatr.pl w wątku "Dzień Teatru Publicznego 2020" i na stronie www.dzienteatrupublicznego.pl.

Teatr Współczesny przygotował premierę czytania jednoaktówki Sławomira Mrożka:
"Na pełnym morzu" w reżyserii Jarosława Tumidajskiego.
Zapraszamy 22 maja o godz. 20.30
Premiera
na kanale You Tube Teatru i na stronie www.wspolczesny.pl/teatr-online

 

Deklaracja dostępności