18 maja to Dzień Teatru Publicznego

W tym roku odbywa się 5. już edycja Dnia Teatru Publicznego. W ramach obchodów odbywa się akcja "Bilet do teatru za 350 groszy". Organizatorzy: MKiDN oraz Instytut Teatralny zaprosili do udziału teatry w całym kraju. Symboliczna opłata za bilet ma zachęcić do pierwszej wizyty w teatrze, przekonać o dostępności teatru dla każdego niezależnie od statusu materialnego. Teatr Współczesny jak co roku weźmie udział w obchodach Dnia Teatru Publicznego proponując Widzom bilet za 350 groszy na spektakl "Trzecia pierś" 18 maja.

Sprzedaż biletów na spektakl może odbywać się wyłącznie w kasie Teatru, wyłącznie w dniu 18 maja 2019 r. od godz. 11.00, przy czym na Wydarzenie nie można dokonywać wcześniejszej rezerwacji miejsc oraz przedsprzedaży biletów. Teatr ma prawo sprzedać jednej osobie fizycznej maksymalnie 2 bilety na Spektakl, który bierze udział w Wydarzeniu. 
Wyjątkowo na ten jeden spektakl, wejściówki na wolne miejsca stojące będą dostępne od razu po wyprzedaży biletów z miejscami, a nie pół godziny przed spektaklem. Cena wejściówek na miejsca stojące również wynosi 350 groszy. Liczba biletów i wejściówek jest ograniczona.

Na ten sam dzień proponujemy również bilety ulgowe dla Wszystkich na  spektakl "Nim odleci", grany na Scenie Głównej.

"W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” będą grane przez cały tydzień – aż do 26 maja.  Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach DTP spektakli dostępne będą od 18 kwietnia na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Spektakl grany w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”. Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego."

Materiał nadesłany przez Instytut Teatralny.

 

 

 


 

 

 

Szymon Mysłakowski, Magdalena Żak
Szymon Mysłakowski, Magdalena Żak fot. Magda Hueckel
Mariusz Jakus, Szymon Mysłakowski
Mariusz Jakus, Szymon Mysłakowski fot. Magda Hueckel
Deklaracja dostępności