Vanitas (Le comble de la vanité)

Repertuar

Opis

Ojciec rodziny, szanowany w mieście, były deputowany do parlamentu, przeczuwając rychłe rozstanie się z tym światem, zbiera w rodzinnym domu skłócone od dziesięciu lat dzieci, by postawić  im warunek: wydziedziczy je, jeśli się nie pogodzą. Tajemniczy zapis w testamencie  zaskakuje rodzeństwo. Próba rozwikłania dziwnego zapisu  prowadzi do kolejnych zagadek, a te, rozwiązywane metodą prób i błędów, odsłaniają  zaskakujące i bulwersujące sekrety rodzinne.

Czarna komedia, pełna humoru makabreska rodzinna z niekończącymi się zwrotami akcji.

Sztuka "Le comble de la vanité" E autorstwa Valerie Fayolle jest reprezentowana przez Agence DRAMA - Paryż (Francja) - www.dramaparis.com.

Licencja na korzystanie z utworu i utworów muzycznych została udzielona przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

PRZEDSTAWIENIE TRWA  2 godz.
z przerwą


Premiera

 • kwiecień 2024
 • Valérie Fayolle

  • Valérie Fayolle, francuska dziennikarka i pisarka, zadebiutowała w teatrze "Le comble de la vanité" ; sztuka po raz pierwszy została wystawiona w paryskim Théâtre de la Pépinière w 2022 roku.

    W 2023 roku wydawnictwo Plon opublikowało jej powieść „Km930” , a w maju 2024 roku ukaże się w wydawnictwie Recanier jej druga książka  - „La robe du Jaguar”.

   Twórcze poszukiwania Valérie Fayolle rozciągają się na muzykę: pisze piosenki dla różnych artystów i towarzyszy swoim powieściom ścieżkami dźwiękowymi. Jej album "Km930" ukazał się w 2023 roku.

   W telewizji jest twórczynią i prowadzącą program kulturalny „Le Paris des Arts”, emitowany przez stację France 24.
   https://www.valerie-fayolle.fr/

    

 • Teaser

  •  

Deklaracja dostępności