Wieczór Trzech Króli (Twelfth Night or What You Will)

 

""Wieczór Trzech Króli" udał się nad podziw. Przede wszystkim za sprawą scen komicznych, w których triumfują Wiesław Michnikowski i Krzysztof Kowalewski. Ten pierwszy niknie w pretensjonalnym kostiumie Andrzeja Chudogęby, u boku ma szablę, która zdaje się dłuższa od niego samego.[...] Towarzyszy mu zwalista postać Kowalewskiego. Jako wiecznie podchmielony Tomasz Czkawka posuwa się on chwiejnym krokiem, zamaszyście wywija fioletowym kapeluszem, gustownie komponującym się z rudą czupryną. Zabawnych figur jest całe mrowie - i Malwolio (Krzysztof Wakuliński) [...] i zażywna Maria (Marta Lipińska), i przebiegły błazen (Adam Ferency), i bezwstydnie krygujący się dworzanin (Tomasz Dutkiewicz). A to jeszcze nie wszyscy."
Wanda Zwinogrodzka
Gazeta Wyborcza, 30.I.1991 r.

"Pogoda wesołej komedii rzutowała też na nastrój intrygi miłosnej. Wiola przebrana za Cezaria, Agnieszka Suchora (uwaga: talent!) umiała temperamentem żywiołowej młodości, żarliwością uczucia nasycić najbardziej nawet skomplikowane figury retoryczne. Jej wdzięk na poły łobuzerski, kanciasty, jej naturalny urok łamiący konwencjonalną napuszoność ożywiał na scenie serca bezwolnych kochanków (Wojciech Wysocki - ironiczny Orsyno, Jolanta Piętek - zblazowana, póki jej zazdrość nie obudzi, Oliwia)."
Jacek Sieradzki
Polityka, 2.III.1991 r.

"6.II.91. Po latach znowu w teatrze. "Wieczór Trzech Króli" w Teatrze Współczesnym. Świetne przedstawienie. Wiola: debiutantka pełna uroku (Agnieszka Suchora). Tercet: Kowalewski (Sir Tobiasz Czkawka) - Chudogęba (Michnikowski) - Maria (Lipińska) umarłego by rozśmieszył. Publiczność nie posiadała się z radości. Przez chwilę zdawało mi się, że jestem na innej planecie."
Zbigniew Raszewski
Teatr nr 3, III.1994 r.

Galeria

  • Agnieszka Suchora (Wiola), Wojciech Wysocki (Książe Orsyno)<br/> fot. Andrzej Krynicki
  • Jolanta Piętek (Oliwia), Agnieszka Suchora (Wiola)<br/> fot. Andrzej Krynicki
  • Jolanta Piętek (Oliwia), Artur Żmijewski (Sebastian)<br/> fot. Andrzej Krynicki
  • Adam Ferency (Feste, błazen)<br/> fot. Andrzej Krynicki
Deklaracja dostępności