Gdybym cię nie poznał (SI NO TE HUBIESE CONOCIDO)

Repertuar

Opis

Wszystko zaczęło się od niewinnego pocałunku dwojga dzieciaków…

Pogrążony w rozpaczy po stracie żony i dzieci Eduardo zapada w sen (czy to na pewno sen?), w którym pragnie wyśnić, wymarzyć alternatywną wersję swojego życia. Chce nigdy nie spotkać ukochanej Elisy i tym samym nie przeżyć tak bolesnej straty. Okazuje się jednak, że niezależnie od podjętych decyzji ścieżki Eduardo i Elisy zawsze się przecinają – choć oni nie za każdym razem potrafią to dostrzec.

„Gdybym cię nie poznał” to opowieść o nieoczywistej naturze miłości, to także pytanie o to, co decyduje o naszym życiu – świadomy wybór, przypadek, a może przeznaczenie.

Spektakl w reżyserii Jarosława Tumidajskiego jest polską prapremierą tego tekstu.

Prawa do wystawienia sztuki reprezentuje  Marta Fluvia Agency www.martafluvia.com a w Polsce Agencja ADIT.

Spektakl trwa 2 godziny bez przerwy.

Rekomendowany dla Widzów od lat 16.


Premiera

  • 18 grudnia 2021r.
  • Autor

    • Sergi Belbel - kataloński reżyser, dramatopisarz, scenarzysta autor przekładów dla teatru. Absolwent Uniwersytetu Autonomicznego w Barcelonie, w latach 1998−2006 profesor dramaturgii w barcelońskim Instytucie Teatru, w latach 2006−2013 dyrektor artystyczny Teatru Narodowego w Katalonii. Napisał około dwudziestu sztuk, wiele spośród nich było wystawianych na europejskich i amerykańskich scenach. Otrzymał wiele nagród za twórczość dramatopisarską. Na podstawie trzech jego sztuk zostały zrealizowane dzieła filmowe przez katalońskiego reżysera filmowego i teatralnego Venturę Ponsa, zaś Agustí Villaronga wyreżyserował sztukę Després de la pluja (Po deszczu) dla telewizji. Belbel tworzy również seriale dla hiszpańskiej telewizji i Netflixa − serialową adaptację sztuki Si no te hubiese conocido można znaleźć właśnie na platformie Netflix (pod tytułem Gdybym cię nie spotkał).

      (Nota biograficzna dzięki uprzejmości ADIT)

Deklaracja dostępności