Informacja o pogrzebie ŚP Danuty Szaflarskiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 28 lutego 2017 roku (wtorek) o godzinie 13:00 w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Druga część uroczystości rozpocznie się o godzinie 15:00 w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych przy ul. Powązkowskiej 43/45 (brama wjazdowa od ul. Powązkowskiej, nr kwatery G-tuje, miejsce 30). 

Danuta Szaflarska nie żyje.

Była ostatnią żyjącą członkinią pierwszego zespołu Teatru Współczesnego stworzonego przez Erwina Axera w 1949 roku. Powróciła na naszą scenę w latach dziewięćdziesiątych, a wraz z nią niezwykła aura radości życia, niespożytej energii, ciepła, otwartości i najwyższego kunsztu aktorskiego i absolutnej prawdy scenicznej. Wydawało się, że wszystko to stanowiło o tym, że czas Jej nie dotyczył, a anioł śmierci zagapił się patrząc na najradośniejszą babcię świata. Dlatego wiadomość o jej śmierci nie tylko zasmuca, ale zaskakuje, pozostawiając w głębokim rozżaleniu i poczuciu nieoczekiwanej pustki.

Karta Warszawiaka w lutym.

W lutym i marcu z Kartą Warszawiaka można zakupić bilety ulgowe na następujące spektakle: Scena Główna: 1, 19 lutego "Najdroższy" 7,8 lutego "Lepiej już było..." 9 lutego "Taniec albatrosa" 12 lutego "Posprzątane" 22 lutego "Ludzie i anioły" 28 lutego i 1 marca "Niepoprawni (Fantazy)"  

TANIEC ALBATROSA po raz 100

Gérald Sibleyras ma swoją markę w naszym teatrze, poprzednia jego sztuka "Napis" została zagrana ponad 250 razy, obecnie grany tytuł: "Taniec albatrosa" jutro obchodzi swój pierwszy jubileusz - pierwszą "setkę", gratulujemy Twórcom i Aktorom, i oczywiście dziękujemy Widzom.

Warszawa dla Aleppo

W Aleppo walki toczą się niemal nieprzerwanie od 2012 roku. Miasto jest zniszczone, Ci którzy przeżyli, nie mają dostępu do wody, jedzenia i leków, nie mają gdzie mieszkać. Warszawskie instytucje, w tym Teatr Współczesny w Warszawie, włączyły się w akcję pomocową, zbierając pieniądze z pośrednictwem kilku organizacji. Polskie organizacje pomocowe takie jak PAH, czy Caritas, są tam - na miejscu. Za ich pośrednictwem my też możemy pomóc.
Stat 4 u