<<< menu     <<< wstecz


 

Sławomir Mrożek


CZAROWNA NOC

MĘCZEŃSTWO
PIOTRA OHEY`A


Premiera: 4 kwietnia 2004.

Mrożek w Teatrze Współczesnym ...to już tradycja. Żaden z autorów polskich, czy też obcych, nie doczekał się na naszej scenie tylu premier, co właśnie Mrożek, było ich - dziesięć. Ich prezentacja zaczęła się równo czterdzieści lat temu kompozycją dwóch jednoaktówek ... Czarownej nocy i Zabawy.

Zabawę przypomnieliśmy już widowni w roku 1988. A tym razem zapraszamy na Czarowną noc ( hotelowe perypetie dwóch panów na delegacji) i na - rzadko goszczące na scenach - Męczeństwo Piotra Ohey'a (o strasznych skutkach " zagnieżdżenia się" w mieszkaniu pewnej rodziny ... tygrysa-ludojada).

Są to dwa żarty sceniczne, dwie krótkie formy teatralne, których Mrożek jest mistrzem i to mistrzem - jak dotąd - niedościgłym. Można je odbierać jak czystą zabawę, ale kto chce dostrzeże w nich cierpki humor i filozoficzną refleksję. O tym, że utwory Mrożka nic a nic się nie starzeją, a wręcz przeciwnie - z upływem czasu nabierają szlachetnej patyny nowych znaczeń, świadczy choćby świeży, bo w styczniu tego roku, wielki triumf innych jego dwóch jednoaktówek na scenie legendarnego off-off broadwayowskiego teatru LaMaMa w Nowym Jorku.

PRZEDSTAWIENIE TRWA 2 godz. 10 min. 1 PRZERWA


 

SCENA W BARAKU
DZIŚ GRAMY REPERTUAR MIESIĄCA SPEKTAKLE W REPERTUARZE KASA - ZAMÓWIENIA
NASI SPONSORZY W PRÓBACH AKTUALNOŚCI PLAN WIDOWNI
ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY ZESPÓŁ ADMINISTRACYJNY I TECHNICZNY GALERIA
SEKRETARIAT ARCHIWUM LINKI POCZTA-KONTAKT
Copyright © 2002 - 2010 TEATR WSPÓŁCZESNY. Wszystkie prawa zastrzeżone.