Psie serce

Repertuar

Opis

Trwają przygotowania do następnej premiery w Teatrze Współczesnym.  Będzie to adaptacja opowiadania Michała Bułhakowa – PSIE SERCE. Spektakl przygotowuje Maciej Englert z udziałem zespołu teatru z Borysem Szycem i Krzysztofem Wakulińskim na czele. Premiera w 2017 roku.

                Zima 1925 roku w Moskwie. Świat kończącego się okresu NEP (Nowej Ekonomicznej Polityki) w państwie radzieckim, w dobie nadchodzącego stalinizmu, widziany oczami bezdomnego psa.  Profesor Preobrażeński, luminarz nauki radzieckiej i europejskiej, prowadzi eksperymenty naukowe w poszukiwaniu sposobów odmładzania ludzkiego organizmu. Pies zostaje poddany eksperymentalnemu przeszczepowi, który przynosi nieoczekiwane skutki.

                 To zdarzenie rodem z science fiction, staje się  dla autora pretekstem do niezwykle przenikliwej, gorzkiej diagnozy świata stworzonego przez rewolucyjną ideologię, napisanej przez autora ze specyficznym poczuciem humoru i w formie ocierającej się o groteskę. Wielowarstwowość utworu zmusza do stawiania sobie pytań uniwersalnych o wartości i o porządek świata, szczególnie aktualnych gdy „świat wypadł z formy*”.
                * W.Szekspir – „Hamlet”


PRZEDSTAWIENIE TRWA 2 GODZ.  30 MIN. w tym 1 PRZERWA


Premiera

  • październik 2017
  • Patronat medialny

  • Making of    • Realizacja video - DaKu Press

Stat 4 u